Головна » 2016 » Січень » 7 » Різдво-2016
22:09
Різдво-2016

Христос народився! Славіте Його!!! 
7 січня 2016 року. Свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа.

Про історію свята з сайту http://pan-ta-pani.com/119483-rizdvo-hristove-istoriya-svyata-rizdvo-hristove-kartinki-istoriya-rizdva-hristovogo.html

Християни всього світу щороку з нетерпінням очікують найсвітліше свято - Різдва Христового. У кожному куточку земної кулі, де схиляються перед іменем Христа, святкують цей воістину великий день. Його з нетерпінням чекають не тільки діти, а й дорослі. Передсвяткові клопоти припадають всім до душі. Цей день вносить в життя кожної людини новий промінь світла, любові і надії. Але не варто забувати, що насамперед це божественний свято, в який ми вшановуємо ім'я Сина Божого, що прийняв смерть в ім'я порятунку всього людства. Без усвідомлення цієї думки втрачається сенс свята. Святкуючи цей день, кожному необхідно молитися, щоб у нашій душі Його дух відродився, щоб у нашому серці знайшлися ясла, який зуміє прийняти Його, а також дорогоцінні дари, готові належати Йому. Це свято уособлює вселюдську любов і народження віри в душі кожного християнина.

Різдво Христове: історія свята (Віфлеємська печера)

Цей світле свято відіграє важливу роль не тільки в житті православних християн і католиків, а й для самої церкви. За словами Святого Іоанна Златоустого, Різдво Христове, святкування якого припадає на 25 грудня за юліанським календарем, або ж 7 січня за григоріанським календарем, є початком всіх головних церковних свят. Він говорив, що в цьому святі мають свій початок і Богоявлення, і Великдень, і Вознесіння Господнє, а також П'ятидесятниця.

З давніх переказів ми знаємо, що про явище приходу на землю Сина Господа було відомо пророкам Старого завіту. І цього дива очікували протягом декількох століть. Так було передбачене Різдво Христове. Історія свята сягає своїм корінням в четверте століття до нашої ери. Так як же все починалося? Поява Сина Господа сталося в зимову холодну ніч. Марія і Йосип йшли з Палестини до Єрусалиму. Як свідчать давні джерела, римляни мали записуватися за місцем свого проживання, а іудеї - за місцем свого народження. Марія і Давид, нащадки царя Давида, народилися у Віфлеємі, розташованому на південному заході від Єрусалиму. Коли у Марії почалися родові сутички, вони були біля печери, в якій було влаштовано стійло для худоби. Йосип пішов шукати повитуху. Але коли повернувся, то побачив, що немовля вже з'явився, а печера була наповнена світлом надзвичайно сили, який вони не могли винести. І тільки через деякий час світло згасло. Марія народила Боголюдини в жахливих умовах, серед ясел і соломи.

Поклоніння пастухів і дари волхвів

Першими, до кого дійшла звістка про народження Ісуса Христа, були пастухи, які вночі чергували біля свого стада. До них з'явився ангел і приніс благу звістку про народження Сина Бога. Волхвам ж сповіщено про цю радісну подію зійшла над Віфлеємом яскравою зіркою. Звездословци (волхви) вирушили шукати те місце, де народилося немовля, і по світлу зірки прийшли до печери. Вони підійшли до немовляти і стали на коліна перед Спасителем людства. Вони принесли дари: двадцять вісім золотих пластин, ладан і смирну  Золото вони піднесли як царю, ладан - як Богу, а смирну - як людині, якій належить скуштувати смерть. 

Вбивства немовлят

Цар Юдеї Ірод з великою боязню очікував народження диво-немовляти, так як думав, що він буде претендувати на його престол. Він наказав волхвам повернутися до Єрусалиму і видати місце, де знаходиться Марія з дитиною. Але волхви, які отримали у сні одкровення, в яких йшлося не повертатися до деспотичному правителю, так і вчинили. Історія Різдва Христового свідчить про те, що цар віддав наказ своїм воїнам оточити Віфлеєму й убити всіх немовлят. Воїни вривалися в будинки, забирали новонароджених дітей у матерів і вбивали їх.  Але Сина Божого вони так і не знайшли. Марії і Йосипу було видіння, в якому йшлося про те, що вони негайно повинні покинути Віфлеєм і відправитися в Єгипет, що вони і зробили в ту ж ніч.

Дата і час народження Ісуса Христа

Дата народження Сина Господа довгий час залишалася спірним моментів в історії. Спроба встановити цей момент по датах подій, які супроводжували народженню Ісуса, не приводили богословів до якоїсь конкретної цифрі. Перша згадка про дату 25 грудня зустрічається в літописах Секста Юлія Африкана, датоване 221 роком. Чому дата Різдва Христового визначена саме цим числом? Час і дата смерті Христа достеменно відома з Євангелія, а він повинен був знаходитися на землі повне число років. З цього можна було зробити висновок, що Ісус Христос був зачатий 25 березня. Відрахувавши від цього дня дев'ять місяців, зробили висновок, що дата Різдва Христового - 25 грудня.

Встановлення святкування

Так як першими християнами були євреї, то вони не відзначали Різдво Христове. Тому як цей день, за їх світогляду, - "день початку скорботи і страждань". Для них більш важливим був день Пасхи. Але після того як греки увійшли в християнські громади, то на основі їхніх звичаїв стали святкувати і день народження Ісуса Христа. Спочатку древній християнський свято Богоявлення поєднував дві дати: народження і хрещення Ісуса, але згодом вони стали відзначатися окремо кожне. З початку сьомого століття стали окремо відзначати Різдво Христове. Історія свята вийшла на новий рівень.

 

День, коли ми відзначаємо Різдво (традиції)

Коли відзначають Різдво Христове в Росії? Незважаючи на те що Російська Православна Церква використовує юліанський календар, свято Різдва Христового відзначають за григоріанським - 7 січня. Ця дата входить до числа дванадесятих свят. Як святкують Різдво Христове? Традиції святкування цього світлого дня сягають корінням в далеке минуле. Ну, по-перше, святу передує сорокаденний піст. Переддень Різдва називається Святвечором. Назва даний свято отримало через основного блюда - сочива, яке віруючі їдять в цей день. Сочиво - це розмочена суха пшениця. У нас це блюдо відомо під назвою кутя. У Святвечір піст особливо суворий, також цього дня правиться вечірнє богослужіння. На Різдво Христове в Росії та інших православних країнах хрещеники несуть своїм хрещеним так звану "вечерю", яка складається з сочива. Після того як на небі зійде перша зірка, можна сідати до столу, на якому обов'язково має бути дванадцять пісних страв, за числом апостолів. Страви обов'язково повинні бути пісними, оскільки напередодні свята ще не можна вживати тваринну їжу. Перед святковою вечерею всі присутні за столом читають молитву, що вихваляє Бога Ісуса Христа. Напередодні Різдва люди прикрашають свій будинок ялиновими гілками. Саме гілки ялини знаменують собою вічне життя. Також в будинок приносять дерево ялини і прикрашають його яскравими іграшками, які символізують плоди на райському дереві. У цей день прийнято дарувати один одному подарунки.

Народні традиції

Вважається, що в ніч напередодні Різдва на Землі правлять дві сили - Добро і Зло. І та сила, до якої людина більше схиляється, і чинить над ним різні чудеса. За повір'ям, одна сила скликала святкувати людей на шабаш, а інша - за святковий стіл. У давні часи в цей день молоді люди збиралися в групи, вбиралися у веселі костюми, споруджували на жердині Віфлеємську зірку і з веселими піснями-колядками ходили по домівках, оповіщаючи господарів, що Христос народився. Також вони бажали господарям миру в домі, гарного врожаю та інших благ, ті ж, у свою чергу, дякували "коляду" і давали різні частування. На жаль, дана традиція збереглася тільки в селах.

Святки

Свята тривають до 19 січня. Цей день називається День Хрещення Господнього. З 7 січня до 19 кожен день у церквах проходять святкові літургії. Ці святкові дні називаються Святками. Це єдині дні, в які церквою дозволені ворожіння. Завершувалися святкування божественною літургією, на якій відбувалося Таїнство Причастя.

Хто ще разом з нами відзначає цей день 7 січня?

Де ще 7 січня відзначають Різдво Христове? Історія свята налічує багато століть.  Відзначають Різдво 7 січня Українська, Єрусалимська, Сербська, Грузинська і Білоруська Церкви. А також католицькі церкви східного обряду, афонські монастирі. Інші одинадцять церков православного обряду, так само як і католицька церква, святкують цей день 25 грудня.

Дари волхвів

За переказами, незадовго до свого Успіння, Божа Матір передала благословенні дари в Єрусалимську Церква. Там вони передавалися з покоління в покоління. Потім вони потрапили до Візантії. У 400-му році візантійський цар Аркадій переніс їх у нову столицю - Константинополь, щоб освятити місто. І до завоювання міста священні дари зберігалися в скарбницях імператорів. У 1433-му, після захоплення міста, турецький султан Мухаммед II, дозволив забрати скарби своїй дружині Маро (Марії), християнці за віросповіданням, які вона після падіння Візантії відправила на Афон, в монастир Павла. Дари волхвів донині зберігаються в Афонському монастирі, іноді їх вивозять з монастиря. Золотими зливками висвітлюють воду і виганяють бісів.

Як святкують католики Різдво Христове: історія свята (коротко)

Традиції святкування цього світлого свята у католиків у багато схожі з нашими. На передодні Різдва люди прикрашають свої будинки ялиновими гілками, будують невеликі вертепи. У святвечір строго дотримуються посту і їдять тільки сочиво. На святковий стіл готують пісні страви і рибу, а також виставляють запеченого гусака чи качку, але пригощаються ними тільки на другий трапезу - 25 грудня. Напередодні Різдва всі католики йдуть до церкви, навіть ті, хто це робить вкрай рідко. Перед тим як приступити до урочистої трапези, всі члени сім'ї моляться, а потім заломлюють по шматочку прісний хліб (облатку). За святковим столом завжди є одне вільне місце. Кожної, хто прийде в цей вечір в будинок, буде бажаним гостем.

Свято для дітей

До святкування цієї події потрібно долучити і дітей . Біблійні історії цікаві і дошкільнятам, і дітям старшого віку. Розкажіть їм про те, який це чудовий і світле свято - Різдво Христове. Зображення доповнять розповідь, адже дітям цікавіше всього розглядати чисті зображення немовляти і Божої Матері. Покажіть їм, і як правильно святкувати, і готувати страви на вечір: нехай діти стануть вашими помічниками. У школі чи дитячому садку розіграйте вертеп, розучите пісні. Головне - посадити це насіння традиції, яке допоможе дитині сформувати цінності, в тому числі і сімейні, адже Різдво - свято сімейне. І нехай в цей день здійснюються найсвітліші чудеса, адже саме в цей день ми особливо гостро відчуваємо і переживаємо зустріч з Христом.

 

 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 751 | Додав: Bohdan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 35
Ми у соц.мережах

Корисні посилання

Друзі сайту



ТРО Тисмениця
Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0